Cilvēks katru dienu, lai veiktu sev nepieciešamās ikdienas aktivitātes, veic neskaitāmi daudz kustību gan ar ķermeni, gan rokām un kājām. Lai šīs kustības būtu kvalitatīvas un neradītu traumatisma risku, nepieciešams stabils ķermeņa centrs. Ķermeņa centru veido vēdera, sānu un muguras, kā arī iegurņa pamatnes muskulatūra, kas tiek saukta arī par dziļo vai korsetes muskulatūru. Nodarbības laikā uzsvars tiek likts uz šīs muskulatūras aktivizēšanu, sajušanu un nostiprināšanu, papildus stiprinot arī kāju un roku muskulatūru, uzlabojot līdzsvaru un stabilitāti ap locītavām, uzmanību pievēršot pareizai elpošanai vingrojumu laikā, nodarbību pabeidzot ar stiepšanos vispārējas lokanības uzturēšanai.

Nodarbība paredzēta gan fiziski aktīviem cilvēkiem, sportistiem, gan arī cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu.

Nodarbību ieteicams apmeklēt pēc fizioterapeita konsultācijas, kurā atbilstoši pacienta funkcionālajam stāvoklim un terapijas mērķim tiks izvērtēta piemērotība ārstnieciskās vingrošanas grupā apmeklēšanai, lai tiktu sasniegts vēlamais rezultāts.

/ Grupā 3- 10 cilvēki

Nodarbības notiek katru pirmdienu un ceturtdienu plkst. 18:00 Dominas filiālē

Piesakies nodarbībai!

Lai muskuļi spētu strādāt pilnvērtīgi, tiem nepieciešams optimāls garums un tonuss. Aktīva sportošana intensīvi nodarbina muskuļus, tiem pieaug ne tikai spēks, bet arī tonuss, tie paliek saspringti. Ja pēc sportošanas muskuļi netiek izstiepti, tie ar laiku saīsinās un vairs nevar būt tik spēcīgi. Tāpat arī ilgstošanas ikdienas pozas (sēdēšana gan pie datora, gan automašīnā, gulēšana, stāvēšana ar sakumpušu muguru) rada noteiktu muskuļu grupu saīsinājumu, kā rezultātā rodas stājas izmaiņas. Nodarbība paredzēta gan aktīviem sportistiem, gan cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu.

/ Grupā 3-10 cilvēki

Nodarbības notiek katru otrdienu plkst. 18:00 Dominas filiālē

Piesakies nodarbībai!

HIIT jeb no angļu valodas High Intensity Interval Training (augstas intensitātes intervālu treniņš) ir ļoti efektīva fiziskā aktivitāte, kas īsā laikā spēj sniegt ievērojamus pozitīvus rezultātus veselībai. Nodarbībai ir specifiska struktūra, kur ļoti augsta pāris minūšu slodze mijas ar pāris minūšu ļoti zemu slodzi vai atpūtas pauzēm. Ņemot vērā nodarbības efektivitāti, tā ilgst tikai 30 minūtes. Īpaši vēlamies iedrošināt nodarbībā piedalīties ikvienu, kam šķiet, ka augstas intensitātes nodarbības varētu nebūt piemērotas, jo intensitāte tiek pielāgota pēc individuāliem kritērijiem- vienu un to pašu uzdevumu pildot, tiek pielāgots, cik strauji/dinamiski tas jāizpilda, lai pieliktā piepūle būtu līdzvērtīga (piemēram, kādam soļošana var būt tik pat grūta kā citam lēkāšana).
Zinātniskā literatūra apraksta šādus veselības ieguvumus HIIT treniņam:

 • viena no labākajiem veidiem, kā īsā laika periodā sadedzināt kalorijas;
 • uzlabo vielmaiņas procesus;
 • uzlabo muskuļu tonusi, spēku un vispārējo fizisko sagatavotību;
 • uzlabo kardiovaskulārās sistēmas veselību un samazina sirds slimību riska faktorus;
 • pastiprināti izdalās vairāki hormoni, kas palīdz novērst sāpes un uzlabo labsajūtu;
 • regulē garastāvokļa maiņas un stresu, un uzlabo labsajūtu;
 • labvēlīgi ietekmē kaulu blīvumu;
 • sniedz pozitīvu ietekmi uz personām ar 2.tipa cukura diabētu.

/ Grupā 3-10 cilvēki

Nodarbības notiek katru piektdienu plkst. 8:00 Dominas filiālē

Piesakies nodarbībai!

Nodarbība paredzēta bērniem 5-12 gadu vecumā. Šajā vecuma grupā bērniem ieteicamas fiziskās aktivitātes vismaz 60 minūtes dienā ar piebildi- jo vairāk, jo labāk. Iedrošināšana bērnam būt fiziski aktīvam būtiski samazina dažādu slimību risku nākotnē.
Šajā grupu nodarbībā fizioterapeita pavadībā ar jautru un interesantu aktuvitāšu palīdzību tiek strādāts ar šādiem mērķiem:

 • muskuļu spēka uzlabošana;
 • koordinācijas attīstīšana;
 • līdzsvara uzlabošana;
 • lokanības uzlabošana;
 • saskarsmes prasmju uzlabošana

Nodarbības laiks 40 minūtes, kas ietver gan iesildošo daļu, aktīvo nodarbība daļu un relaksāciju, lai pēc nodarbības atgūtu mieru un varētu koncentrēties tālākam vakara cēlienam.

/ Grupā 3-10 bērni

Nodarbības notiek katru trešdienu plkst. 16:00 Dominas filiālē

Piesakies nodarbībai!

Aktīvs dzīvesveids ir svarīgs arī sievietei grūtniecības laikā. Labumu no tā gūst ne tikai topošā māmiņa, bet arī mazulis, jo adekvāta fiziskā slodze uzlabo ķermeņa kopējo spēku un izturību, elpošanu, gremošanu un sirdsdarbību, veido pareizu stāju un uzlabo pašsajūtu kopumā. Nodarbības laikā tiks veikti muskulatūru nostiprinoši vingrojumi, apgūti elpošanas vingrojumi, stiepšanās vingrojumi iespējamo sāpju un diskomforta mazināšanai grūtniecības laikā. Fizioterapeits izglītos arī par pareizu ķermeņa stājas un kustību apzināšanos un ergonomiju, veicot ikdienas aktivitātes, nodarbību nobeidzot ar relaksāciju saspringuma mazināšanai.

Pēc dzemdībām aktivitātes nepieciešams atsākt pakāpeniski, sākotnēji ar koordinētu elpošanu, aktivizējot iegurņa pamatnes un vēdera dziļāko muskulatūru un progresējot uz aktīvākām kustībām. Nodarbība būs piemērota arī jaunajām māmiņām pēc dzemdībām. Ja nepieciešams, uz nodarbību drīkst nākt kopā ar mazuli, protams, apzinoties, ka pašai nodarbībā būs dalīta uzmanība un sevi un mazuli.

Nodarbībām nepieciešama grūtniecību uzraugošā ārsta atļauja veikt fiziskās aktivitātes!

/ Grupā 3-8 cilvēki

Nodarbības šobrīd nenotiek.

Piesakies nodarbībai!