Cilvēks katru dienu, lai veiktu sev nepieciešamās ikdienas aktivitātes, veic neskaitāmi daudz kustību gan ar ķermeni, gan rokām un kājām. Lai šīs kustības būtu kvalitatīvas un neradītu traumatisma risku, nepieciešams stabils ķermeņa centrs. Ķermeņa centru veido vēdera, sānu un muguras, kā arī iegurņa pamatnes muskulatūra, kas tiek saukta arī par dziļo vai korsetes muskulatūru. Nodarbības laikā uzsvars tiek likts uz šīs muskulatūras aktivizēšanu, sajušanu un nostiprināšanu, papildus stiprinot arī kāju un roku muskulatūru, uzlabojot līdzsvaru un stabilitāti ap locītavām, uzmanību pievēršot pareizai elpošanai vingrojumu laikā, nodarbību pabeidzot ar stiepšanos vispārējas lokanības uzturēšanai.

Nodarbība paredzēta gan fiziski aktīviem cilvēkiem, sportistiem, gan arī cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu.

Nodarbību ieteicams apmeklēt pēc fizioterapeita konsultācijas, kurā atbilstoši pacienta funkcionālajam stāvoklim un terapijas mērķim tiks izvērtēta piemērotība ārstnieciskās vingrošanas grupā apmeklēšanai, lai tiktu sasniegts vēlamais rezultāts.

/ Grupā 3- 10 cilvēki

Nodarbības notiek katru pirmdienu un trešdienu  plkst. 18:00 Dominas filiālē

Piesakies nodarbībai!

Lai muskuļi spētu strādāt pilnvērtīgi, tiem nepieciešams optimāls garums un tonuss. Aktīva sportošana intensīvi nodarbina muskuļus, tiem pieaug ne tikai spēks, bet arī tonuss, tie paliek saspringti. Ja pēc sportošanas muskuļi netiek izstiepti, tie ar laiku saīsinās un vairs nevar būt tik spēcīgi. Tāpat arī ilgstošanas ikdienas pozas (sēdēšana gan pie datora, gan automašīnā, gulēšana, stāvēšana ar sakumpušu muguru) rada noteiktu muskuļu grupu saīsinājumu, kā rezultātā rodas stājas izmaiņas. Nodarbība paredzēta gan aktīviem sportistiem, gan cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu.

/ Grupā 3-10 cilvēki

Nodarbības notiek katru otrdienu plkst. 18:00 Dominas filiālē

Piesakies nodarbībai!

Aktīvs dzīvesveids ir svarīgs arī sievietei grūtniecības laikā. Labumu no tā gūst ne tikai topošā māmiņa, bet arī mazulis, jo adekvāta fiziskā slodze uzlabo ķermeņa kopējo spēku un izturību, elpošanu, gremošanu un sirdsdarbību, veido pareizu stāju un uzlabo pašsajūtu kopumā. Nodarbības laikā tiks veikti muskulatūru nostiprinoši vingrojumi, apgūti elpošanas vingrojumi, stiepšanās vingrojumi iespējamo sāpju un diskomforta mazināšanai grūtniecības laikā. Fizioterapeits izglītos arī par pareizu ķermeņa stājas un kustību apzināšanos un ergonomiju, veicot ikdienas aktivitātes, nodarbību nobeidzot ar relaksāciju saspringuma mazināšanai.

Pēc dzemdībām aktivitātes nepieciešams atsākt pakāpeniski, sākotnēji ar koordinētu elpošanu, aktivizējot iegurņa pamatnes un vēdera dziļāko muskulatūru un progresējot uz aktīvākām kustībām. Nodarbība būs piemērota arī jaunajām māmiņām pēc dzemdībām. Ja nepieciešams, uz nodarbību drīkst nākt kopā ar mazuli, protams, apzinoties, ka pašai nodarbībā būs dalīta uzmanība un sevi un mazuli.

Nodarbībām nepieciešama grūtniecību uzraugošā ārsta atļauja veikt fiziskās aktivitātes!

/ Grupā 3-8 cilvēki

Nodarbības notiek katru ceturtdienu plkst. 18:00 Dominas filiālē

Piesakies nodarbībai!