Lai gan veicam itkā vienu un to pašu kustību, katrs to izpildām nedaudz atšķirīgi. No vienas puses šādas atšķirības ir mūsu individuālās iezīmes, bet dabā ir paredzēti pamata mehānismi, kas ikvienu kustību padara efektīvāku un neprovocē sāpes. Kustību analīzē terapeits aktivitātes fiksē video formātā un tad, vērojot konkrētus anatomiskus atskaites punktus, nosaka kustības veikšanas īpatnības- vai tā būtu kāda ikdienas kustība kā kāpšana pa kāpnēm vai apģērbšanās, vai sportiskās aktivitātēs nepieciešama kustība, kā lēciens, pagrieziens, metiens vai tml. Ņemot vērā analīzes rezultātus, terapeits var izvirzīt hipotēzi, kādas kustības komponentes jāuzlabo, lai to varētu veikt efektīvāk, piemēram, konkrētu muskuļu grupu spēks vai muskuļu spēja pieslēgties kustības veikšanai, vai kādu muskuļu garums, koordinācija vai citas funkcionālās īpašības. Apvienojot kustību analīzi ar fizioterapeita konsultāciju, tiek precīzi arī pārbaudīts, kuras no šīm funkcionālajām īpašībām ir jāuzlabo, jo ne vienmēr tas var atbilst izvirzītajai hipotēzei.

Skrējiena biomehāniskā analīze ir kustību analīze, kas specifiski orientēta uz skrējienam nepieciešamajām mehāniskajām komponentēm. Skriešana ir būtiska ne tikai tiem, kam tā ir pamata fiziskā aktivitāte, bet arī tādos sporta veidos kā basketbols, futbols u.c. Lai gan nav viena pareizā veida kā skriet, ir noteikti faktori, kas to palīdz veikt daudz efektīvāk, ar mazāku enerģijas patēriņu un nepakļaujot sevi liekam traumatisma riskam. Veicot skrējiena video analīzi, fizioterapeits nosaka, kuras kustības komponentes nepieciešams uzlabot, un sniedz padomu, kā to veikt efektīvāk. Tāpat kustības analīzes laikā iespējams prognozēt, kuras muskuļu grupas nepieciešams attīstīt, ko terapeits var precīzi noteikt konsultācijas laikā.

Ja skrienot vai pēc skriešanas jūtamas kādas sūdzības (piemēram, sāpes, velkoša sajūta, pastiprināts saspringums kādā ķermeņa daļā vai tml.), veicot analīzi, iespējams noteikt šo sūdzību saistību ar skrējiena īpatnībām. Šādā situācijā vēlams pieteikties uz konsultāciju, kur tiks veikta pilnvērtīga izmeklēšana un kopā ar skrējiena biomehānisko analīzi daudz veiksmīgāk iespējams noteikt problēmas cēloni un saistību ar ķermeņa funkcionālajām īpašībām.

Kas jāņem līdzi uz skrējiena biomehānisko analīzi:
Izvēlieties pēc iespējas piegulošu apģērbu, lai var fiksēt ar uzlīmēm specifiskus punktus ķermenī. Pieguloši šorti- ideāli, bet, ja tie kustās, tad labāk izvēlēties apspīlētas garās bikses. Vīriešiem lūdzam analīzi veikt bez krekla, sievietēm sporta veļā, bet, ja šādi nejūtaties komfortabli, var izvēlēties apspīlētu apģērbu.
Iesakām ņemt līdzi arī skriešanas apavus, jo nereti skrējiens bez apaviem var šķist ļoti neierasts. Lūdzam visas zoles rieviņas izmazgāt un izbirstēt.