Kādēļ atpūsties? Kad “mazāk” ir “vairāk”

Tikpat svarīgi, kā ievērot PVO rekomendācijas par fiziskajām aktivitātēm, apmeklēt sporta treniņus, jo komanda ar Tevi rēķinās, un cītīgi pildīt fizioterapeita uzdotos mājas vingrojumus, ir arī atpūsties. Cik bieži mēs internetā meklējam informāciju par to, cik daudz un kad nepieciešams iepauzēt un atpūsties, un kāda atpūta dos labākos rezultātus? Par to vai iespējams “mazāk” padarīt par “vairāk”, šomēnes stāsta fizioterapeite Sandija.

Read More

Uzlabo savu spēka potenciālu stiepjoties

Cilvēkus var iedalīt divās grupās- tie, kam patīk stiepties un tie, kam tas ne tuvu nepatīk. Turklāt liela daļa no tiem, kam nepatīk nereti vēl pirms jautājuma uzdošanas saka "es zinu, ka grēkoju nestiepjoties", un otri, parādot savu apzinīgumu, teic "es izstiepjos gan pirms, gan pēc treniņa". Un kā tad ir- stiepties vai nē? Ja jau tas nemaz nepatīk- vajag vai nevajag? Par to tālāk šajā rakstā.

Read More

Uzveic nogurumu pēc Covid-19 !

Kad nu jau vairāk kā gadu esam sadzīvojuši ar visiem tik ļoti apnikušo saslimšanu Covid-19 un pa kādam saslimušajam zināms ikvienam, arvien biežāk dzirdam, ka saslimšanai var būt arī ilgtermiņa sekas. 

Mēs ārkārtīgi ilgojamies pēc atgriešanās ierastajā ikdienā, un, šķiet, ikviens ieņēmis zemo startu, lai dzīvotu uz pilnu krūti. Tāpat arī tie, kas izslimojuši akūto Covid-19 fāzi, pēc slimošanas grib atsākt visu, ko varēja līdz tai. Taču šajā mirklī nereti nākas atskārst, ka vēlme ir, bet varēšana pagalam švaka. 

Kādas ir ilgtermiņa sekas pēc Covid-19 un kā tās veiksmīgāk pārvarēt?

Read More

Vai vispār iespējams pareizi sēdēt?

Nav pārsteigums, ka darbs pie galda ir lielākajai daļai sabiedrības. Vai tas ir pie datora, vai veicot kādus tehniskus darbus. Tāpat arī lielākajai daļai mūsdienu sabiedrības nav noslēpums, ka šāda darba veikšana nenāk par labu veselībai. Attiecīgi arī darba drošības instruktāžās saņemti norādījumi ergonomiski pareizai sēdēšanai, iespējams, iekārtota darba vide un iegādāti dārgākie galdi un krēsli. Bet kādēļ joprojām par šo runājam? 

Read More

Kā aukstās ziemas peldes ietekmē organismu?

Apgalvojumi par to, ka aukstās peldes ir labas veselībai, nav nekāds jaunums. Hipokrāts apgalvoja, ka ūdens terapija varot kliedēt lēnprātību un Tomass Džefersons sešus gadus ik dienu mērcēja savas pēdas aukstā ūdenī, lai uzturētu sev labu veselības stāvokli. Roņu kustība Latvijā arī nav nekāda svešā lieta, taču pēdējos gados, tā ir guvusi lielu popularitāti visās vecuma grupās, ar plašu skandināšanu par veselību uzlabojošu īpašību piemišanu. Bet, kādas tad ir ziemas pelžu atstātās sekas uz cilvēka ķermeni?

Read More

Zīdainim paaugstināts tonuss! Tiešām?

Biežākā sūdzība, kuru vecāki min, atnākot ar bērniņu uz konsultāciju pie fizioterapeita, ir par paaugstinātu muskuļu tonusu. Nereti tiek izmantoti arī apzīmējumi- hipertonuss jeb muskuļu hipertonija. “Hiper” norāda, ka kaut kas ir par daudz, virs normas, pārmērīgs.

Ir reizes, kad tas, ko mēs katrs saprotam ar paaugstinātu muskuļu tonusu, var diezgan būtiski atšķirties.

Ko fizioterapeiti saprot ar paaugstinātu muskulatūras tonusu zīdainim?

Read More

Fizioterapija tiešsaistē

Ārstējies, neizejot no mājām

Atsevišķi fizioterapijas pakalpojumi attālināti spēj sniegt līdzvērtīgu efektu kā klātienes terapija, taču veiksmīga fizioterapeita un pacienta savstarpēja izpratne attālinātu terapiju spēj padarīt vēl efektīvāku.
Īpaši svarīgi attālināti pakalpojumi ir gadījumos, kad nepieciešams redzēt personu tās ikdienas apstākļos, uzturošas terapijas atbalsta sniegšanai un gadījumos, kad personai nav iespējas saņemt pakalpojumu klātienē.

Tiešsaistē šobrīd nodrošinām šādus pakalpojumus:

  • fizioterapeita konsultācija;
  • individuāla terapijas plāna sastādīšana;
  • individuāla terapija;
  • grupu nodarbības: "Aktīva topošā māmiņa", "Nodarbība stīvajiem", "Kļūsti par SuperSPARmeni"

Kā notiek tiešsaistes vizīte

Pēc vizītes pieteikuma saņemsiet uzaicinājumu pievienoties Skype sarunai noteiktajā laikā.
Konsultācijas laikā pēc jūsu sūdzības uzklausīšanas un cēloņsakarību izvērtēšanas, terapeits var lūgt veikt noteiktas specifiskas kustības un ziņot par simptomiem. Situācijās, kur nepieciešams terapeita pieskāriens, iespēju robežās, ievērojot drošību, terapeits var mutiski norādīt, kur un ko nepieciešams izdarīt.

Individuālas nodarbības laikā terapeits demonstrēs, kas jāveic un komunicēs par jūsu piedzīvotajām izjūtām. Ar video starpniecību fizioterapeits spēs veikt nepieciešamās korekcijas.

Grupu nodarbībā klātienes un tiešsaistes dalībnieku kopējais skaits 3-10 (māmiņu nodarībām 3-8) dalībnieki.

Kas nepieciešams, lai nodrošinātu tiešsaistes vizīti:

  • uz pieteikšanās formā norādīto e-pastu tiks nosūtīta Skype saite, kas būs jāatver pirms vizītes;
  • lai pievienotos nodarbībai, nepieciešama vai nu Skype aplikācija, vai Google Chrome interneta pārlūks (otrajā variantā tev nav noteikti jābūt Skype lietotājam);
  • lai fizioterapeits tevi varētu redzēt, nodrošinies, ka tava ierīce novietota tā, lai esi redzams gan stāvus, gan guļus uz grīdas. Ja grupu nodarbībās atgriezeniskā saite no fizioterapeita tev nav būtiska, vari sevis filmēšanu izslēgt, bet individuālajās nodarbībās filmēšana jāatstāj aktīva;
  • uz pieteikšanās formā norādīto e-pastu saņemsi rēķinu par nodarbību. Šo rēķinu kopā ar maksājuma uzdevumu varēsi iesniegt savam apdrošinātājam vai pievienot savai nākamā gada ienākumu deklarācijai. Ja piesakies tiešsaistes nodarbībai, pieteikšanās formā komentāros norādi arī savu personas kodu.

Ja līdz iepriekšējās dienas plkst. 20:00 grupā nav pieteikušies vismaz 3 apmeklētāji, SPARS fizio patur tiesības atcelt grupas nodarbību, par to paziņojot reģistrētajiem apmeklētājiem līdz attiecīgās dienas plkst. 12:00, izmantojot norādīto kontaktēšanās formātu.