Mans bērns ir neveikls.. bet prasmes var attīstīt

Mans bērns ir neveikls…lempīgs…viņš jau tāds kopš dzimšanas…slinks…viņam kustības nepatīk… sportošana nav priekš viņa…visur vienmēr pats pēdējais… šādas un vēl dažādas frāzes nereti izskan no vecākiem un citiem bērnam tuviem cilvēkiem, bet vai tiešām viss ir tik vienkārši un iemesls meklējams slinkumā vai nepatikā pret fiziskajām aktivitātēm?

Read More

Krūts vēža pacientēm fizioterapija ir nozīmīga

Jebkāda veida ķirurģiska iejaukšanās krūts vēža ārstēšanas procesā ietekmē kustību kvalitāti un ierobežo skartās puses rokas kustības. Pēc operācijas var būt apgrūtinoši veikt ikdienas aktivitātes, kas iepriekš šķitušas pat pašsaprotamas, piemēram, ģērbšanās, mazgāšanās u.c.

Read More

Fizioterapija žokļa locītavai

Runājot par žokli, anatomiski runājam par temporomandibulāro locītavu (TML), kas ir locītava starp augšžokli un apakšžokli. Pacientu biežāk pieredzētās sūdzības, kas saistītas ar TML traucējumiem, ir sāpes pie žokļa vai auss, galvas vai zobu sāpes, grūtības plaši atvērt muti, žokļa bloķēšanās vai klakšķēšana, kā arī sejas pietūkums.

Read More

Ja grūti iemigt, ir risinājumi

Šajos laikos sākt rakstu ar teikumu, ka mēs paši tikai daļēji kontrolējam savu dzīvi, būtu neprāts. Bet laikam par vēlu. Šoreiz gan stāsts ne par to, kurš un kā cilvēci cenšas kontrolēt un regulēt no ārpuses, lai potenciāli gūtu kādu labumu sev, bet par mūsos katrā esošo pulksteni. Uzreiz gan jāmin, ka tas nelīdzinās ierastajiem ar ciparnīcām.

Read More

Kā cilvēkam gados iegūt vairāk spēku un enerģiju

Vecvecāki pēdējā laikā kļuvuši vājāki. Ko darīt?  Šis jautājums, lai arī pirmajā acu uzmetienā šķiet vienkāršs kā āmurs, patiesībā ir sevī ietver daudzas dažādas šķautnes un nav atbildams vienā teikumā. Vienmēr jau mēles galā ir bravūrīgais sauklis - vienkārši vajag darīt! Tomēr dzīve parāda, ka ir savi zemūdens akmeņi.

Read More

Kādēļ atpūsties? Kad “mazāk” ir “vairāk”

Tikpat svarīgi, kā ievērot PVO rekomendācijas par fiziskajām aktivitātēm, apmeklēt sporta treniņus, jo komanda ar Tevi rēķinās, un cītīgi pildīt fizioterapeita uzdotos mājas vingrojumus, ir arī atpūsties. Cik bieži mēs internetā meklējam informāciju par to, cik daudz un kad nepieciešams iepauzēt un atpūsties, un kāda atpūta dos labākos rezultātus? Par to vai iespējams “mazāk” padarīt par “vairāk”, šomēnes stāsta fizioterapeite Sandija.

Read More