Lai cilvēks varētu brīvi kustēties, adekvāti izmantojot muskuļu darbu un enerģiju, papildus redzamajām kustībām locītavās, notiek slīdošas, rotējošas un velšanās kustības starp locītavu virsmām, kuras tik viegli nav ieraugāmas. Dažādu traumu, operāciju, saslimšanu un citu veselības stāvokļu dēļ šīs kustības var tikt ierobežotas, tādā veidā kopumā negatīvi ietekmējot spēju pilnvērtīgi kustināt atsevišķas ķermeņa daļas un kustēties ikdienā. Nereti šis mazo kustību ierobežojums sajūtās izpaužas kā asas un/vai velkošas sāpes, traucējoša sajūta kustības veikšanas brīdī. Kā sekas tam var veidoties apkārt esošo audu saspringums. Lai atjaunotu šīs funkcijas, fizioterapeits manuāli veicina šo kustību locītavā, nereti apvienojot ar kādu no mīksto audu tehnikām.

Mīksto audu kustīgums ir būtisks faktors cilvēka kopējās labsajūtas nodrošināšanai. Mīkstie audi cilvēka ķermenī ir muskuļi, to apvalki jeb fascijas, cīpslas un saites, arī pēctraumu un pecoperāciju rētas, kurām arī jābūt mobilām pie jebkuras cilvēka veiktas kustības. Ļoti bieži kā kompensācijas mehānisms pēc lielām fiziskām slodzēm, ilgstošām pozām, traumām, operācijām, arī stresa, veidojas šo mīksto audu slāņu kustību ierobežojums. Savukārt, šo struktūru mazkustīgums ietekmē arī apkārt esošo audu funkciju.

Terapijā var iekļaut mīksto audu atbrīvošanas tehnikas, piemēram, dažādus masāžas paņēmienus, rētu mobilizēšanu, audu stiepšanu u.c., tādā veidā atbrīvojot minētās struktūras, atjaunojot un uzlabojot mīksto audu kustīgumu, mazinot saspringumu, un veicinot kvalitatīvu kustību.